Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

sobota, 29 stycznia 2011

Nagroda na początek roku to dobra wróżba !!

 ..... z kartki kalendarza......

  ,, Życie jest jak puszka sardynek -
    wszyscy szukamy klucza . "                                                                    Alan Bennett

***********************************************

Dzięki Majowej babci dostałam pierwsze wyróżnienie . To dobry znak na początek roku.  Tym bardziej , że nasza blogowa koleżanka ma ,,moce czarodziejskie " , o czym nie raz pisała :) ...a kto nie czytał to niech do niej zajrzy...http://majowababcia.blogspot.com/
Teraz powinnam puścić nagrodę dalej , ale muszę się rozejrzeć , kto jej jeszcze nie ma , bo zauważyłam , że jest już u wielu koleżanek .   Halinko jeszcze raz Wielkie Dzięki !!

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj w końcu zobaczyłam słońce. Nie pamiętam , kiedy ostatnio był słoneczny dzień . na szczęście mieszkam w pięknym mieście , gdzie wyprawa do lasu , który tak lubię nie jest czymś trudnym , a przede wszystkim ,,nie grozi " długą jazdą samochodem. Jak jest tylko chwila wolna i ładna pogoda , wskakujemy w auto z kawą w termosie i za miasto....
Od pewnego czasu , a szczególnie po pobycie kilkumiesięcznym za Oceanem , nie mogę nacieszyć się swoim regionem, gdzie mieszkam , czyli  podlasiem . Więc wędruje sobie przez pola i łąki z aparatem w poszukiwaniu jeszcze nieodkrytych przeze mnie miejsc . I stwierdziłam , że żyję tu od urodzenia i bardzo mało swój region znam i chyba życia mi nie starczy , aby go poznać w całości  :( .
Region o wielu barwach i kulturach..białoruska , tatarska , ukrainska . Prawosławie ze swoimi pięknymi obrzędami , kultura żydowska i jej przedwojenna historia . Białystok to stolica esperanto , ale także sztuki lalkarskiej ze swoim Teatrem Lalek znanym na całym świecie.  Starsze koleżanki chyba pamiętają czasy , gdy w TV były  nadawane ,,bajki z kukiełkami " . Większość była właśnie z białostockiego Teatru Lalek . I tak mogłabym długo opowiadać...jak to mówią ,,cudze chwalicie , swego nie znacie " - oklepane trochę , ale prawdziwe . Zachęcam Was do promowania swego regionu także na blogach .
Bardzo chętnie poznam wasze okolice. Ciekawe przepisy regionalne , historie i legendy .
Ja zaczynam już od dziś . Będę pokazywać swoje foto relacje w cyklu ,, Z kawą po podlasiu "
Dziś kilka fotek z wczorajszego krótkiego wypadu za miasto , 10 min samochodem , w kierunku na Augustów , jest karczma Folwark Nadawki i tam trochę pospacerowaliśmy łapiąc promyki słońca. Obok też jest piękny skansen , ale to już następnym razem...Pozdrawiam i życzę udanego weekendu !

dzieci na zimowisku lepią bałwany..  :)

Symbol podlasia

Ruska Bania...

pieski do zaprzęgow , atrakcja dla dzieci na zimowisku
ZAPRASZAMY  !!!

Film promujący podlasie


5 komentarzy:

 1. Zapraszam również po wyróżnienie ode mnie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję serdecznie nagrody. Bardzo podoba mi się jak piszesz o Podlasiu. Uwielbiam ten region. Cżęsto wsiadamy w samochód i jedziemy, żeby chociaż kilka godzin tam pobyć. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również dołączam się do gratulacji! Nigdy nie byłam na Podlasiu, fajnie jest dowiedzieć się tylu ciekawych rzeczy, pooglądać zdjęcia. Zachęcają do odwiedzin tego regionu:-)To imponujące, że mimo pobytu za granicą wracasz do siebie i kochasz miejsce z którego wyjechałaś... Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny na moim blogu:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. mona dawaj wiecej o podlasiu .wszystko ,wszystko co tylko wyszperasz ,zebys wiedziala jak ja kocham film "u Pana Boga Za piecem "jak mam zly humor to zataz lece do ksiedza zeby posluchac jak on mowi o kzadym .toz to moj ulubiony jest.hahaha .ja tez wyjechalam z Ganska i moich ukocahnych Kaszub ale myslami zawsze tam jestem .ciagnie mnie do ziemi hahahah bo ja prawie wiejska panna jestem kocham wies i te klimaty a podlasie mmmmmmmmmmmmm perla obok kaszub oczywiscie

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie się dołączam do tej wycieczki po Podlasiu:).Fajny pomysł!!!Gratuluję wyróżnienia!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...