Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

wtorek, 18 czerwca 2013

Spacer nad Narwią z dedykacją........dla K.
   W słoneczny dzień wybrałam się na spacer . Na piękne łąki i rozlewiska rzeki Narew . Takie miejsce to raj dla oka i duszy . Śpiew ptaków , zapach traw , kwiatów i wody otacza Cię jak perfumy ...i  nie chce się opuszczać tego miejsca .

      Tu otacza Cię zieleń w stu odcieniach , a odbijajace się promienie słoneczne tworzą lustro wody diamentowe . Tu zapominasz o cywilizacji i wszystkich troskach , które zostawiłeś w domu . Jesteś Ty i przyroda - Twój przyjaciel .


Jestem w pobliżu wsi Ploski , 35 km od Białegostoku . To jeden z piękniejszych odcinków Narwi , która jak wstążka wije się przez Podlasie biorąc swój początek na Białorusi .
Tu rodzina bociania ma piękny dom i kilkuhektarową posiadłość :) . Tu rośliność ,,buja " sobie obficie , tylko czasami jakiś tursta lub przechodzący rybak naruszy jej porządek na chwilę .

      Otaczający Cię zapach jest niesamowity . Ta mieszanka jest idealnie skomponowana prze naturę . 
Chodząc po łąkach słyszałam szelest traw jakby mówiły do siebie - ,, Ktoś nas odwiedził ? ! ".
 Zielarze mogą tu wybierać..znów pożałowałam , że jestem takim zielarskim ,,nieukiem " :( !Pani dziewanna poprawiła mi humor i pięknie się ukłoniła na ,,dzień dobry " .


          Na rzece jest most ze swoją ciekawą historią ...ale o nim napiszę innym razem . Dziś nacieszmy oczy otaczającą piękna przyrodą..lato trwa za krótko .


 
Przez kolejny i ostatni most życia przeszedł też mój drogi kolega ....który tak bardzo kochał  Podlaską ziemię .
Obraz swojej pasji i miłości do przyrody  zostawiał na płótnie . Niestety już Kazio maluje w innej rzeczywistości .

Ten spacer jemu dedykuję . Po ciężkiej chorobie 17 kwietnia zmarł  Kazimierz Jurgielaniec - podlaski malarz i artysta , ale przede wszystkim nasz dobry przyjaciel .

O jego jubileuszowej wystawie pisałam tu  Jubileuszowy wernisaż    wciąż mieliśmy nadzieję , że to nie ostatnia wystawa  ......

Kaziu niezapomnimy ...    Pozdrawiam z Podlasia .

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...