Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

środa, 25 lipca 2012

V PODLASKA OKTAWA KULTURY - PARADA ZESPOŁÓW - Białystok


             Festiwal rozpoczyna parada zaproszonych zespołów . Wykonawcy zbierają się na placu przed kościołem . Schody gotyckiej fary służą im za  plan do pamiątkowych zdjęć .  Korzystając z wolnej chwili  zachodzą do kościoła , robią sobie nawzajem zdjęcia , rozmawiają , żartują - to dla nich jak widać  po twarzach -wesoły dzień . Za chwilę będą na scenie reprezentować swój kraj .  Piękna pogoda sprzyja dobremu nastrojowi . Ustawiają się w luźne szeregi , z placu do wielkiej sceny  przy miejskim Ratuszu mają kilkadziesiąt metrów . Jednak to wystarczy aby przywitać się  z mieszkańcami  . Idąc - jedni grają skoczne utwory , inni  tańczą . Witani są brawami .
Folklor z różnych krajów na kilka dni staje się  jakby jednym patchworkiem różnych kultur , które pasują  do siebie idealnie . Łączy je historia ich dziadów , jakaś opowieść o  kraju ,  z którego pochodzą . Wielka miłość do śpiewu , tańca i wzajemnej tolerancji .
  Po wielobarwnej paradzie , występy na scenie . Przez pięć dni w Białymstoku , Łomży  Tykocinie,  Siemiatyczach , Hajnówce , Suwałkach..i  kilku innych miastach Podlasia  Podlaska  Oktawa Kultur będzie rozbrzmiewać co wieczór .

     Oto  kolorowi wykonawcy -                                                                   GRUZJA


                                                                                                                                                                        UKRAINA                                                                           
                     
ROSJA 
                    
  
ROSJA 
 
EKWADOR
BIAŁORUŚ 
UKRAINA
BUŁGARIA
KOLEJNE ZESPOŁY W NASTĘPNYM POŚCIE ..CZYLI BĘDZIE DALSZY CIĄG .
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...