Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

piątek, 15 lipca 2011

Spacer po Gdańsku cz. II

Na Starówce w Gdańsku dostałam oczopląsu . Taka różnorodność architektury....renesans , gotyk , barok....freski, rzeźby , piękne okna , tarasy , balkony , schody..
Każdy kawałek budynku chciałam mieć na zdjęciu . Aparat rozgrzał się do czerwoności..:))  Mam tylko uwiecznioną 1/100 , a więc muszę wrócić tam znowu...Anex namawia mnie na przyjazd w okresie Jarmarku Dominikańskiego..to dopiero będą wrażenia..i finansowe bankructwo :))..ale może się skuszę...Pozdrawiam serdecznie wszystkich gdańszczan :) !
   
Uwielbiam stare fasady i okna.....

       Któraś z Was lubi stare latarnie..?          Tak to kiedyś było .....                                Piękny Dwór Artusa ..Drzwi do muzeum.....
CDN..............
czwartek, 14 lipca 2011

Wakacyjne podróże - Gdańsk

Gdańsk po wielu latach oczarował mnie . Piękno architektury  powaliło mnie i już wiem , że muszę wrócić , aby obejrzeć dokładnie piękne kamienice , odwiedzić muzea . Tu tłum turystów mi nie przeszkadzał . Gwar komponował się z kamienicami o kolorowych fasadach . One uśmiechają się do turystów . Mówią... ,,.stoimy tyle lat i już wiele widziałyśmy ". Z różnych miejsc rozbrzmiewa muzyka , gdzieś są balony na sznureczku , a w innym miejscu sprzedają sztuczny bursztyn..znaki czasu..ale tu ..to mi nie przeszkadzało . Kamienice są ponad wszystko , górują i mówią WITAMY  i tak trzeba na to miasto patrzeć..Mamy piękną Starówkę..:))
  
Zasłaniał się..nie wrzuciłam monety ...:)

 
CDN..............
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...