Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

czwartek, 14 lipca 2011

Wakacyjne podróże - Gdańsk

Gdańsk po wielu latach oczarował mnie . Piękno architektury  powaliło mnie i już wiem , że muszę wrócić , aby obejrzeć dokładnie piękne kamienice , odwiedzić muzea . Tu tłum turystów mi nie przeszkadzał . Gwar komponował się z kamienicami o kolorowych fasadach . One uśmiechają się do turystów . Mówią... ,,.stoimy tyle lat i już wiele widziałyśmy ". Z różnych miejsc rozbrzmiewa muzyka , gdzieś są balony na sznureczku , a w innym miejscu sprzedają sztuczny bursztyn..znaki czasu..ale tu ..to mi nie przeszkadzało . Kamienice są ponad wszystko , górują i mówią WITAMY  i tak trzeba na to miasto patrzeć..Mamy piękną Starówkę..:))
  
Zasłaniał się..nie wrzuciłam monety ...:)

 
CDN..............

6 komentarzy:

 1. W Gdańsku byłam tylko raz, ale od razu zakochałam się w tym mieście. To naprawdę magiczne, niesamowite miejsce. A Twoje zdjęcia przywołują miłe wspomnienia :) Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za piękne zdjęcia! W Gdańsku jeszcze nie byłam, może kiedyś... Ale wkrótce przywiozę zdjęcia z Mazur, mam nadzieję, że równie piękne:) Pozdrawiam wakacyjnie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mona, koniecznie pojedź do Gdańska na targ Dominikański, wtedy jest świetnie. Czuć atmosferę sprzed wieków:) Wyobrażam sobie wtedy, że właśnie przypłynęli marynarze z siedmiu stron świata, przywieźli towary, przywieźli obcych ludzi.... Miasto TĘTNI, bucha życiem - super uczucie, a i cuda można znaleźć!!! Ostrzegam czasami trzeba tam jechać busem, żeby mieć, jak to potem ze sobą zabrać :DDDDDDDD

  Zdjęcia świetne, mam nadzieję, że będzie więcej :))))
  pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 4. kiedyś bywałam w Gdańsku często (pracowałam w firmie Kamińskiego), fakt to piękne miasto i ma klimacik

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Gdańsk, i jarmark Dominikański :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć:) Dzięki za ten wpis o Gdańsku, taki cieplutki:)W istocie magiczny jest Gdańsk a mam nadzieję, że będzie magiczny jeszcze bardziej, jak Ojcowie Miasta obecni zrealizują usprawniające życie (codzienne i turysty) pomysły:)Fajnie, że podobało Ci się u nas! Pozdrowienia serdeczne!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...