Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

poniedziałek, 21 marca 2011

WIOSNA !!

21 MARCA - dzis przyszła wiosna ! Ja  wiem , nie zaświeciła słońcem wszędzie , ale już jest ! Tak na nią czekaliśmy i nareszcie jest !Pamiętam z lat szkolnych jak w tym dniu topiło się Marzannę :) . Czy dziś jest jeszcze taka tradycja ? Może napisze , któraś z Was , która ma dzieci w wieku przedszkolnym lub szkole podstawowej .  Słyszałam w Tv , że są jakieś protesty , że to nie ekologiczne ! :) Może , któraś z Was wie , o co chodzi !?
W/g mnie kukła Marzanny jak najbardziej może być zrobiona z materiałów eko...a przede wszystkim to piękna tradycja i wielka frajda dla dzieci .


www.polskawita.pl


W programie porannym etnograf mówił , że tradycja topienia Marzanny jest bardzo stara , pogańska z  terenów Małopolski . Kukłę niesiono przez całą wieś i pukano do wszystkich drzwi , aby każdy mógł ją pożegnać .Ubrana była w strój panny młodej , nad brzegiem  zdejmowano jej suknię i podpalano przed zatopieniem . Z nad rzeki ludzie wracali do domu z zieloną gałązką (gaikiem ) jako symbolem nowej pory roku - Wiosny  !

 
www.bialczynski.wordpress.com
----------------------------------------
Wyjątkowo i ja mam dziś dobry dzień , bo udało się załatwić trudną osobistą sprawę , która nie dawała spać po nocach . Kamień spadł z serca ,  aż ziemia zadrżała :) !

Na dziś też wyznaczyłam losowanie drobnych nagród za udział w pomocy dla Pana Witolda z Bieszczad ,  o którym pisałam ja i Jagoda z Chaty Magoda . Dziękuję Wam wszystkim za dołączenie się do naszej małej akcji .
-----------------
Pomoc dla Pana Witolda

-------------------------
Do nagród- fantów zgłosiły się 3 osoby - zestaw nr 3 - otrzyma izabell@wp.pl

                                                          zestaw nr 2 - zgłosiły się dwie Panie

wylosowałam ...

za chwilę  wysyłam szczęśliwe maile do dziewczyn !

Wszystkim Wam jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu Pana Witolda :)

Oczywiście wciąż jest otwarte konto ,  na które można wysyłać pieniążki , bo przed Panem Witoldem długa droga odbudowy domu i życia . Jak sobie radzi , napiszę przy najbliższej okazji , gdy będę miała jakieś informacje . Na razie projekt domu w przygotowaniu i zbieranie pieniędzy na materiały .

Nr. konta 85 8621 0007 2001 0005  2445 0005Z dopiskiem "Pomoc dla pogorzelca z Chmiela

..........................................
Wraz z nadejściem wiosny życzę Wam wszystkim wiele pięknych chwil w tym roku .

Planujcie urlopy , cieszcie się naturą naszego kraju , spędzajcie dużo czasu z bliskimi , a wszystko co Was miłego spotka pokazujecie na swoich blogach . POZDRAWIAM...

no i tradycyjnie trochę moich zdjęć z Podlasia...

św. Onufry........................................................................

niedziela, 20 marca 2011

Trochę zwierzeń na spacerze
obrazki z Podlasia
 ......................................................................
Jakiś czas temu zostałam wyróżniona przez Halinkę z blogu ,,W moim domku " :) . Bardzo Ci dziękuję ,,Majowababciu " !

Wyróżnienie bardzo piękne , ale nie ma nic za darmo ! Wyróżnienie mogę przyjąć pod warunkiem , że napiszę 7 rzeczy ( wyznań ) , o których jeszcze nie pisałam i mnie dotyczą :) .


Trudno coś wybrać , chociaż już jestem chyba w połowie życia..a może bliżej !
No , ale jak się podjęło wyzwanie trzeba słowa dotrzymać .  Poprzeplatam je zdjęciami z naszego białostockiego skansenu wsi  , a więc zapraszam na spacer .1. Moim marzeniem jest zamieszkanie na wsi . Blisko natury , z dala od cywilizacji . Chciałabym wpadać do miasta tylko na chwilę i zaraz uciekać .

2. Mój pierwszy ,,wypad za granicę " - jeszcze za tzw. komuny .Nie wiem który mógł być to rok . Początek lat 80-tych.  Wczasy w Świnoujściu , granicę z NRD przekraczało się na piechotę ze specjalną wkładką w dowodzie . Pamiętam małe , sympatyczne miasteczko Ahlbeck . Sklepy pełne słodyczy (żelki były wtedy hitem ) , a mama kupiła mi wtedy piękne ocieplane zielone kalosze , które były wtedy czymś rewelacyjnym !  3. Moje największe oszustwo - w wieku 16 lat , na wakacyjnym wypadzie , znajomy ratownik moich zajomych uległ mojemu urokowi :) ! Uwierzył mi na słowo , że dobrze pływam i wystawił mi kartę pływacką . Nie nauczyłam się pływać do tej pory - kart już nie mam , ale parę razy się przydała , do wypożyczania sprzętu wodnego (kiedyś to był wymóg ) , bo na kajak lecę zawsze pierwsza jak mam okazję:)

4. Jestem szczęśliwą mamą dwóch córek w wieku 19 i 22 lata .5.Moja pierwsza miłość to serialowy , tytułowy bohater Sandokan (Kabir Bedi ) , jego oczu nigdy nie zapomnę !  :)


Kabir Bedi jako Sandokan (malezyjski pirat )

6. Moja najgorsza noc -  kilka lat temu na lotnisku w Atenach , spędziłam tam chyba z 18 godz.7. Mój ulubiony napój  - woda z cytryną - gasi pragnienie , leczy niestarwność , oczyszcza organizm ,przyśpiesza metabolizm - Polecam !
i to tyle na dziś ..Życzę miłej niedzieli..

P.S teraz muszę podać dalej te wyróżnienie 3 następnym osobom..muszę kogoś wybrać !
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...