Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

czwartek, 23 grudnia 2010

WESOŁYCH ŚWIĄT !!

,,
"Aby wszystkie dni w roku
były tak piękne i szczęśliwe,
Jak ten jeden wigilijny wieczór.
Aby Twoją twarz i twarze Twoich najbliższych
zawsze rozpromieniał uśmiech,
A gwiazda Betlejemska
prowadziła Cię ku szczytom. ,,
 


 

poniedziałek, 20 grudnia 2010

Krótki post..tak na wszelki wypadek...

jakby coś łamało nas w kościach od biegania po zaśnierzonych ulicach...
Polecam syropek domowej roboty . Doskonały na początkujące przeziębienie..ale dobrze przyjmować go profilaktycznie 2-3 dni w tygodniu  (najlepiej przed spaniem) .

A oto przepis....
Jedna cebula pokrojona w grubą kostkę ,dwa ząbki czosnku , tyle samo świeżego imbiru. To wszystko zalewamy miodem. Wstrząsamy , odstawiamy na godz. w zamkniętym sloiczku . Po ok. godzinie mamy słodki syrop , który pijemy 2 łyżeczki po posiłku lub przed snem. Przechowujemy go nie dłużej niż 3 dni w lodówce.
Ale można i tak...gdy potrzebujemy rozgrzewki..np. po intensywnym odśnieżaniu podwórka  :)

MIODOWA NALEWKA1 litr spirytusu , 1 litr soku z cytryn , 1 litr miodu...
oczywiście porcje odpowiednio mogą być mniejsze..ważne jest zachowanie stosunku 1:1:1

Mimo wszystko , życzę DUŻO ZDROWIA !!!

W zimowe wieczory....

cofam się w czasie . ............

 Przedświąteczny nastrój sprawia , że wpadam w melancholię ,taką miłą dla duszy zadumę . Za oknem śnieg , na parapecie palą się świece..a w kuchni bulgocze wigilijna kapusta . W takie wieczory przypominają mi się bajki z dzieciństwa... J. Ch. Andersena ,  braci Grimm czy opowieści z Doliny Muminków . Śmieję się sama do siebie na te wspomnienia . Dojrzała kobieta tęskni za bajkami !
Mam prawie dorosłe córki , wnuków jeszcze nie mam...ale zaczęłam zbierać książki z dzieciństwa . Być może to przejaw tęsknoty za czymś co minęło..co dawało dużo radości i przenosiło w inny świat....bajki.  


 Książki , które kiedyś można było kupić tylko po znajomości..z pod lady lub za jakieś dziwne talony np. za zdaną makulaturę . Może dlatego teraz , gdy mam w ręku takie stare wydania , patrzę na nie z ogromny sentymentem...i z tęsknoty za nimi grzebię wieczorami w internetowych antykwariatach .Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...