Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

sobota, 7 lipca 2012

UPAŁ

 

-----------------

                                                            
 


 Moja muzyka /my music

poniedziałek, 2 lipca 2012

Projekt smaki Podlasia - post informacyjny

Projekt Smaki Podlasia

12 kwi, 2012
Projekt obejmuje koncepcyjne rozwiązanie opakowań oraz ich wyraz graficzny. Istotą projektu jest powołanie do życia nowej marki “Smaki Podlasia” (jednoczącej różnych lokalnych wytwórców), a w warstwie graficznej – wizualnej nawiązanie do stylistyki zdobnictwa tego regionu. Poszczególne grupy produktów oznaczone są odrębnymi kodami kolorystycznymi natomiast podstawowy motyw graficzny oparty jest na charakterystycznym wzorze dwuosnowowych tkanin podlaskich. Propozycja ta może przyczynić się do intensyfikacji sprzedaży żywności z regionu podlaskiego znanej z jakości i czystości ekologicznej oraz rozwoju gospodarczego
i promocji tego regionu.

Poszczególne grafiki systemu buduje jeden moduł  inspirowany mięsistym tkackim splotem. Moduł jest jednocześnie detalem pojawiającym się na czerwonej metce ‘Smaki Podlasia’, która spina  całą linię opakowań. Prymitywny wręcz ‘pikselowy’ wyraz grafik, dwubarwność, inwersja kolorystyczna, podłużny kształt opakowań, oszczędna kolorystyka i rama (bordiura) zamykająca kompozycję (często na zgrzewie opakowań) jest bezpośrednim odniesieniem do charakteru tkanin dwuosnowowych.
Projekt:
Smaki Podlasia
System opakowań na podlaskie produkty kulinarne.
Autorką projektu jest Monika Ostaszewska-Olszewska

Teskt i zdjęcia: materiały prasowe

INFORMACJA ZE STRONY   http://boldmagazine.pl/

niedziela, 1 lipca 2012

Cmentarz przy cerkwi w Starej Grzybowszczyźnie

czyli dalszy ciąg wędrówki do tajemniczego miejsca  w Puszczy Knyszyńskiej

 

To dalszy ciąg ostatniego postu . Jak  jest świątynia to przy niej cmentarz . Gdy staniemy w bramie cerkwi , na wprost wśród drzew jest ścieżka . Na jej końcu mała brama i stary mur . Za bramą las , a na środku polana z grobami . To chyba najmniejszy cmentarz jaki widziałam . Schowany pośród puszczańskich drzew ma niesamowity klimat . Nic o nim nie wiem . Może kiedyś porozmawiam z tutejszymi mieszkańcami ? Niektóre nagrobki są stare , pewnie pamiętają  Proroka Ilię . To cmentarz prawosławny , nagrobki zwrócone na Wschód . Zadbany , ukwiecony wraz z leśnym otoczeniem sprawia , że chce się tu być...szkoda , że z duchami nie można porozmawiać :)..a może można..?
 


 

Kolejny post będzie  w podobnym klimacie. Tym razem zabiorę Was pod Białystok .  Będzie o spełnianiu marzeń pewnego księdza , aniołach i trochę pytań do Was  - dlaczego....?

 "Trąba Dziwny Głos Wydając Groby Ziemskie Przenikając Wszystkich Budzi Pozywając"PS...i trochę dla odmiany ,,o życiu doczesnym "zajrzyjcie do tej galerii zdjęć . Klikając obok na  ,,kolejne"
znajdziecie się na chwilę na pięknym góralskim weselu , na takim i ja chciałabym być zdjęcia Dobruni .
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...