Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

poniedziałek, 2 lipca 2012

Projekt smaki Podlasia - post informacyjny

Projekt Smaki Podlasia

12 kwi, 2012
Projekt obejmuje koncepcyjne rozwiązanie opakowań oraz ich wyraz graficzny. Istotą projektu jest powołanie do życia nowej marki “Smaki Podlasia” (jednoczącej różnych lokalnych wytwórców), a w warstwie graficznej – wizualnej nawiązanie do stylistyki zdobnictwa tego regionu. Poszczególne grupy produktów oznaczone są odrębnymi kodami kolorystycznymi natomiast podstawowy motyw graficzny oparty jest na charakterystycznym wzorze dwuosnowowych tkanin podlaskich. Propozycja ta może przyczynić się do intensyfikacji sprzedaży żywności z regionu podlaskiego znanej z jakości i czystości ekologicznej oraz rozwoju gospodarczego
i promocji tego regionu.

Poszczególne grafiki systemu buduje jeden moduł  inspirowany mięsistym tkackim splotem. Moduł jest jednocześnie detalem pojawiającym się na czerwonej metce ‘Smaki Podlasia’, która spina  całą linię opakowań. Prymitywny wręcz ‘pikselowy’ wyraz grafik, dwubarwność, inwersja kolorystyczna, podłużny kształt opakowań, oszczędna kolorystyka i rama (bordiura) zamykająca kompozycję (często na zgrzewie opakowań) jest bezpośrednim odniesieniem do charakteru tkanin dwuosnowowych.
Projekt:
Smaki Podlasia
System opakowań na podlaskie produkty kulinarne.
Autorką projektu jest Monika Ostaszewska-Olszewska

Teskt i zdjęcia: materiały prasowe

INFORMACJA ZE STRONY   http://boldmagazine.pl/

7 komentarzy:

 1. Powinnas moja droga dostac nagrode od wladz samorzadowych za promowanie Twojego regionu.Piszesz takie interesujace rzeczy i widac,ze robisz to z pasja:) BARDZO lubie Twoje posty:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A sam projekt jest moim zdaniem bardzo interesujacy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ten projekt, zarówno jako inicjatywa jak i graficzne rozwiązanie. Po za tym podpisuję się pod tym co napisała Leandra

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki za pochwały :) na nagrody nie liczę ,grunt to robić to co się lubi..a jak jeszcze parę osób to przeczyta z zaciekawieniem to jest satysfakcja .
  Mi też te opakowania podobają się , nieprzesadzone - taką nowoczesność połączoną z folkiem lubię. Pozdrawiam wszystkich ciekawskich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł, zawsze uważałam, że powinniśmy wspierać nasze małe społeczności w dobie globalizacji. A wzór opakowań też mi się bardzo podoba. Jestem na TAK !

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy region powinien zacząć tak myśleć ,aby nie dać się zatopić temu zalewowi ujednolicenia i bezpłciowości .
  Brawo Podlasie ,a projekty są super :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jadłam raz w życiu sękacz i kartacze,zrobiła moja znajoma która pochodzi z Gołdapi.Było przepyszne,więc polecam ,ale zrobienie takiego sękacza to naprawdę sztuka.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...