Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

czwartek, 30 grudnia 2010

Nadchodzi rok królika.....

 "Dawno, dawno temu królik i wół żyli ze sobą w zgodzie. Pewnego razu jednak doszło między nimi do sprzeczki. Królik zaczął się przechwalać, że jest najszybszy ze wszystkich zwierząt i wół nie może się z nim równać, ponieważ nie jest tak zwinny jak on. Obrażony wół zaczął wytrwale ćwiczyć z silnym postanowieniem pokonania królika. Kiedy nadszedł czas wyboru dwunastu znaków zwierzęcych, każde zwierze chciało dostać się do pałacu pierwsze, aby zapewnić sobie miejsce w niebiańskiej dwunastce. Królik i wół postanowili wyruszyć do pałacu razem. Królik jednak nie dotrzymał danego wołu słowa. Z samego rana ruszył szybko długimi susami naprzód. Po chwili zatrzymał się i rozejrzał wokół w poszukiwaniu innych zwierząt. Nie dostrzegł żadnego rywala, zadowolony więc z siebie, postanowił się zdrzemnąć chwilę, pewny zwycięstwa. Kiedy się obudził, spostrzegł mijającego go właśnie tygrysa. Przerażony ruszył więc szybko przed siebie. Nie udało mu się jednak go dogonić. Królika wyprzedził nie tylko tygrys, lecz również - jak się okazało - wół, a także szczur, który dzięki swemu podstępowi pierwszy dostał się do pałacu. Królik był dopiero czwarty. Zawstydzony porażką w wyścigu z wołem, zamieszkał pod ziemią, gdzie do dziś żyją jego potomkowie."
To chińska legenda...........  

monetynews.pl
Rok 2011 w/g chińskiego kalendarza będzie właśnie rokiem KRÓLIKA . A króliczek w/g chińczyków to spokojny , rozsądny , pokojowo nastawiony do otoczenia zwierzak. Unika rywalizacji i agresji , swoich wrogów zamienia w przyjaciół , trochę konserwatywny , inteligenty , wspaniałomyślny , szczodry . Kocha naturę , unika sporów , przywiązuję uwagę do detali , gdy jest atakowany staje się uparty i zamyka się w sobie . Jednym słowem - zwierze przyjazne , inteligentne i zdolne ! Kolor - są źródła , które mówią o kolorze zielonym- dającym nadzieję, bo pora roku Królika - to wiosna...ale także jest mowa o kolorze morskim , szarym .. myślę, że większość nas kocha te kolory.
Ja już się cieszę na myśl o tym patronie .Wszystkim moim bliskim sprawie ,,króliczki" aby przynosiły szczęście cały rok .
Wszystkim  życzę  Dużo szczęścia , miłości , optymizmu . Aby Nowy Rok był ciepły , przyjazny i obfitujący w nowe pomysły.  Wszystkiego Dobrego w Nowym 2011 Roku !!!!!!

poniedziałek, 27 grudnia 2010

Choinka niejedną ma twarz...

Lubię podglądać pomysły współczesnych designerów....uf....trudne słowo..  :).Oczywiście przy okazji świąt obejrzałam mnóstwo ,,christmas tree "...och..czego to człowiek nie wymyśli ! Nie wszystko mi się podoba , nie każdy pomysł pasuje do naszej kultury..ale zadanie projektantów jest chyba , aby inspirować , poruszyć ,często zwrócić uwagę na jakiś pomysł , materiał.. lub problem jak recykling. A oto niektóre zdjęcia , które oglądałam...


zdjecie http://www.work-killer.com/

zdjecie http://www.work-killer.com/

zdjecie http://www.todayandtomorrow.net/

zdjecie http://www.style-files.com/


 
http://www.christmastree.in/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...