Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

piątek, 23 marca 2012

Ryczka
 Ryczka, mały, niski, drewniany taboret (zwykle na wsiach był używany do dojenia krów), w środku z otworem na uchwyt'. Ryczkę znają nie tylko w Wielkopolsce, ale i na Górnym Śląsku, na Kujawach. Słowo to wywodzi się z języka niemieckiego die Ritsche = stołeczek .
 
                                         ,,...    tej, masz gdzie klapnąć?
                                            -no, ryczkę se przykulałem.  "

                     Po śląsku - ,, W  antrejce na ryczce stoją bumsy w tytce  " . 
                                                       Kto przetłumaczy ?


Rozpoczęły się przedświąteczne Jarmarki , może ryczkę spotkacie . Pozdrawiam wiosennie :)) .


                         

poniedziałek, 19 marca 2012

Na zielono

Podobno nadzieja ma kolor zielony . Wszyscy więc z niecierpliwością czekamy na ,,zielony " . Małymi krokami nadchodzi przez nas wszystkich wyczekiwana wiosna !! :) . Jeśli u mnie , na wschodzie Polski był słoneczny weekend i ponad 15 -16 stopni..to już wiosna tuż, tuż ! Oficjalnie przyjdzie w tym roku ( rok przestępny ) 20 marca o godz. 6.14 .

Wczoraj z okazji pięknej pogody wpadliśmy na chwilę do naszej kochanej Puszczy Knyszyńskiej . Las pachniał niesamowicie . Zieleń wybuchła radośnie i widać , że puszczańska roślinność cieszy się ze słońca tak jak my  .


Pod znakiem zielonego koloru na świecie , w wielu miejscach minęła też sobota .W pubach z okazji święta Patryka lało się zielone piwo koniecznie lane po brzegi .

 W Irlandii nigdy jeszcze nie byłam , chociaż strasznie mnie tam ciągnie . Może dlatego , że to dzień moich urodzin ( 17 marca) i chętnie ten ,,zielony dzień " spędziłabym na pięknych , tajemniczych wyspach .

Wszystko przede mną jeszcze . Na razie zrobiłam sobie prezent też w odcieniach zieleni . ,,Zrobiłam" to może nie tak dosłownie :) . Zamówiłam u zdolnej koleżanki Kasi z blogu  Ceramiczny Kamień naszyjniki -rybki . To oczywiście , jako urodzonej w marcu mój znak Zodiaku . Uwielbiam biżuterię robioną ręcznie .
Kasia mnie nie zawiodła . Jej ceramika jest naprawdę piękna .  Zajrzyjcie do niej i do jej sklepiku . Myślę , że każdy coś dla siebie znajdzie . Kasia robi też rzeczy na zamówienie . Ja z kilku propozycji wybrałam dwa wisiorki .
 Kasiu bardzo Ci dziękuję jeszcze raz :)) .


   ---------
   Pozdrawiam wszystkich zaglądających do mnie wiosennie . Dużo nadziei w kolorze zielonym :)!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...