Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

czwartek, 13 października 2011

Zapraszam na jutro...

Moje miasto dziś ma piękną pogodę . Wybrałam się na spacer do parku przy pałacu Jana Klemensa Branickiego - chluba Białegostoku . Ogród na tyłach pałacu przechodził wiele zmian i dewastacji  przez setki lat. W końcu doczekaliśmy się w tym roku jego rekonstrukcji w/g osiemnastowiecznych planów.   Jest to odbudowa częściowa , maksymalnie zbliżona do XVII w.
Potrzeba jeszcze trochę czasu by rośliny urosły do odpowiednich rozmiarów , aby mogły oddać klimat tamtych czasów . Dziś bukszpany są malutkie ,  posadzone w misterne wzory cieszą oko...

Zapraszam na jutro , na jesienny spacer do Białegostoku  .


                            

11 komentarzy:

 1. Przepięknie.Pozdrawiam i życzę udanego i kolorowego spaceru.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj.
  Nigdy nie byłam w Białymstoku, więc z ogromną przyjemnością skorzystam z zaproszenia i zajrzę jutro obejrzeć relację ze spaceru.
  Buziaki ślę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie... Byłam raz, dziecięciem jeszcze będąc, ale miło wspominam... może jeszcze kiedys uda mi sie odwiedzić te rejony :-) Pozdrawiam ze Śląska - nie tak brzydkiego, jak może sie wydawać :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam w czasach studenckich, palac pamiętam, ogrodu nie bardzo! Jesienią w szczególności wygląda uroczo

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też będę jutro. Nigdy nie trafiłam do Białegostoku, ale oglądając różne zdjęcia dochodzę do przekonania, ze to bardzo ładne miasto. Pozdrawiam cieplutko. Ania:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Park niczym mini Wersal. Przepięknie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ze wstydem przyznajemy, że Białegostoku nie deptaliśmy jeszcze... Tym chętniej popatrzymy Twoim okiem, bo.... masz oko!!!

  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moniko nie było mnie u Ciebie dawno bo mnie po Polsce trochę przegnało, ale przychodzę i nadrabiam. Bardzo ciekawy post, kto by pomyślał, że takie cuda tam u Ciebie są. Oj jest co obejrzeć, jest. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...