Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

wtorek, 10 maja 2011

Maj - miesiąc nadziei...........


Maj kojarzy się z nadzieją .
Wiosna wybucha różnymi odcieniami zieleni . Dzień jest coraz dłuższy i słońca coraz więcej . Chce się żyć i planować na przyszłe dni , miesiące .
To budząca się z zimowego snu przyroda i jej zieleń tak nastraja . Ten kolor od dawna jest symbolem nadziei i relaksu . Wychodzimy chętnie z domu , spacerujemy po parku , łące , łapiemy promyki słońca , cieszymy oczy świeżą zielenią :))
......
Są obok nas osoby , które potrzebują nadziei jeszcze bardziej niż my . A może TY też ? Może ktoś Ci bliski ?

,,Policzmy się " to hasło kampanii społecznej . To adres też strony internetowej , gdzie zieleń jet motywem przewodnim . Policzmy się z rakiem !  To apel do tych co przeżyli ,,spotkanie " z tą chorobą .   Także do tych co walczą oraz ich bliskich ,  rodziny i  przyjaciół . Potrzebne jest wsparcie , rozmowa , o tym jak było i jak jest teraz . Potrzebna jest ta zieleń-nadzieja , w  słowach zostawionych na portalu  http://policzmysie.pl/
Wystarczy jedno kliknięcie aby zostawić swój ślad i dać nadzieję . Możemy  napisać o swoich przeżyciach na forum .

Akcja trwa  od 9 do 16 maja . 

Promuje ją również i wspiera  kobiecy portal Agaty Młynarskiej  onaonaona.com - TU Wiem , że mogę na Was liczyć :)))
 .......................................

Zabieram Was teraz na zielony spacer . Do Arboretum w Kopnej Górze na Podlasiu .
Zdjęcia są z mojej wycieczki w ubiegłym roku .

Arboretum pełni funkcje edukacyjne, ale przede wszystkim jest to doskonałe miejsce na odpoczynek. Spacer wśród różnych dziwnych roślin, pachnących i oryginalnych w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej to niezapomniane przeżycia dla każdego.


Arboretum im. Powstańców 1863r. to oryginalny ogród dendrologiczny powstały w 1988r. Rozciąga się on na powierzchni ok.24 ha. Jego utworzenie miało na celu upamiętnienie wydarzeń powstania styczniowego, toczących się tu walk i bohaterstwa powstańców. Tuż przy wejściu do Arboretum znajduje się tablica pamiątkowa z wizerunkiem powstańczej pieczęci. Sam jednak kompleks leśny to niezwykłe zbiorowisko różnorodnych gatunków drzew i krzewów. Wjazd do atrakcji został udekorowany ogródkami skalnymi i różanymi, są to tzw. alpinaria i rosaria. Arboretum to przepiękne miejsce położone na zróżnicowanej rzeźbie terenu – od dolin po delikatne wzniesienia i pagórki. Całość obszaru pokrywa ok. 500 gatunków roślin. Są to m.in. drzewa takie jak cisy, sosny, jodły, świerki, klony, żywotniki, cyprysiki i jałowce, a także rośliny jagodowe, pnącza i zioła. Jest to siedziba różnorodnych gatunków roślin chronionych, ozdobnych i leczniczych. Leśnicy prowadzą tu obserwację wzrostu drzew i krzewów w warunkach Puszczy Knyszyńskiej.

                                                    ( źródło atrakcjepodlasia.pl)

dąb

    

kokornak wielkolistny
clematis


Szosą białostocką prowadzącą na Krynki, 11 km. za Supraślem – skręt w lewo (duża wyraźna tablica informacyjna).

Przy drodze znajduje się parking, a na obszarze całego Arboretum wiele miejsc na piknik. Dla tych, którym trudno będzie się rozstać z przepięknym terenem, nadleśnictwo Supraśl zorganizowało w jednej z leśniczówek hotelik turystyczny.

.....................................
Dziękuję za wspólną wycieczkę :) i pamiętajcie o nadziei !

                                           MONA  

12 komentarzy:

 1. uf przeszlam sie z toba .naprawde cudnie jest.moglabym tam siedziec i siedziec .a co do tego policzmy sie to ja jakos nie mam zaciecia.

  OdpowiedzUsuń
 2. oj znów piękny spacer, lubię tak się z Tobą przechadzać po Podlasiu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie "muzea" przyrodnicze to fajna sprawa, bo na co dzień zwykle jesteśmy zbyt zabiegani, by zwracać uwagę na różne botaniczne osobliwości.
  Fajny spacer.

  Co do akcji, o której piszesz - chyba bardzo ważna sprawa. Tyle się mówi o tym, że pozytywne nastawienie psychiczne pacjenta jest niezwykle ważne w zmaganiach z tą chorobą.

  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapomnieliśmy dodać, że czekamy baaaaardzo na fotki drewnianych chatek z Podlasia. Obiecałaś !!!
  :D
  Uściski

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozdrawiam Panstwa Barłowskich i ich cudne Pogórze ! Fotki drewnianego Podlasia w przygotowaniu :) juz nie długo będą..
  Balbinka , zaglądaj , odpoczywaj i działaj u siebie w Szczecinie..:)
  Halinko , trzymam kciuki za Twoją dietę i do Poslki przyjedziesz z nową figurą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne arboretum, szkoda, że tak daleko ode mnie.
  A jeśli chodzi o akcję, o której piszesz, to myślę, że warto się dołączyć i co prędzej to zrobię.
  Buziaki z upalnego Wrocławia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Florentyna to nie tak daleko :)) , kwatera na agroturystyce wynajć proszę i zwiedzać :))
  Białystok tez upalny, pozdrawiam piękny Wrocław..:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękne zdjęcia. Aż chce się tam pojechać. Jakie to swoja droga dziwne. Niby nie taka wielka ta nasza Polska a jest w niej tyle pięknych miejsc, o których wcześniej nie słyszałam :) Dziękuję za miłe słowa i odwiedzinki na blogu :*

  OdpowiedzUsuń
 9. To poletko irysów mnie zauroczyło.

  OdpowiedzUsuń
 10. To jest to, co tygrysy lubią najbardziej! Ogrody botaniczne i arboreta należą do naszych ulubionych i najchętniej odwiedzanych miejsc ( na równi ze skansenami:-))) Szczęśliwie zdążyłam zobaczyć zdjęcia w Twoim poście o podlaskim skansenie, zdążyłam też go przeczytać zanim tajemniczo zniknął za sprawą zbuntowanego bloggera. I już wiem, że na pewno tam pojedziemy podczas nadchodzącego lata - szykuje się wyprawa na reportaże na Podlasie, więc okazja będzie! Na arboretum też się już nie mogę doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 11. wspaniałe zdjęcia i ... wycieczki z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne zdjęcia, co niektóre rośliny posiadam u siebie i zostały zakupione w podprzemyskim arboretum, w Bolestraszycach, również urokliwe, serdeczności.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...