Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

piątek, 24 czerwca 2011

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu ( woj. podlaskie ) cz. I


Muzeum znajduje się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku (dawna posiadłość rodziny Starzeńskich), odbudowanym ze zniszczeń wojennych w latach 1966-1969.
Muzeum posiada osiem działów: Etnograficzny, Historyczno-Artystyczny, Budownictwa Wiejskiego-Skansen, Techniki Rolniczej, Historii Uprawy Roślin, Historii Chowu i Hodowli Zwierząt Gospodarskich, Tradycji Zielarskich i Muzeum Weterynarii.
 Część II już niedługo :) . To kolejne miejsce skąd nie chciało mi się wychodzić . Piękna pogoda , zapach drewna i dawnego życia . Można na chwilę zapomnieć o XXI wieku ........ Pozdrawiam :)

12 komentarzy:

 1. Ale jest co pozwiedzać, zachwyciłam się tą "falą", którą obite są węgła domu, bardzo pomysłowe, widuje się różności, a takiego wykończenia jeszcze nie spotkałam. I te pieczołowicie ułożone kamienie, w sieni może, gdzie w kącie stoi ogromna balia, też drewniana. A takie kute ręcznie zawiasy posiadam gdzieś w swoich zasobach, trzeba je odczyścić i wyrównać, bo lekko pokrzywione. Spatynowane drewno, nie traktowane żadnymi środkami chemicznymi, sam urok.
  Piękna wycieczka, inspirująca, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe miejsce, eksponaty na ogromnej przestrzeni.
  Miałam przyjemność być tam kiedyś na Święcie Chleba, co mimo tłumów, bardzo miło wspominam. Teraz - widzę, że nikt Ci po stopach nie deptał ;) i mogłaś zauważyć wiele szczegółów, które mi umknęły. Na zdjęciach świetnie uchwyciłaś wiejski klimat tego miejsca, bo są tam też inne klimaty, według mojej pamięci :D.
  Serdeczności posyłam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Skansen w Ciechanowcu piękny(jest tam też jedyne w Polsce muzeum weterynaryjne :)Tuż za Ciechanowcem w Bujence mamy zaprzyjaźnioną z którą współpracujemy, hodowlę alpak Mariusza Wierzbiciego.Możesz tam na żywo zobaczyć alpaczki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że jesteś. Dzięki Tobie mogę obejrzeć cudowne miejsca w tak odległym ode mnie zakątku Polski bez wychodzenia z domu. Dziękuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ło Matko, chyba nie wyszlibyśmy stamtąd przez miesiąc! Biorąc pod uwagę listę działów, już sobie wyobrażamy ten ogrom fascynujących eksponatów!!!

  Skansen cudny, a dawna ciesielka niezmiennie zachwyca.

  Dzięki za moc wrażeń.
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 6. Klimatyczne miejsce....lubie takie oglądać ale czy chciałabym tam mieszkać?....chyba nie bo ja dziewczyna z miasta całe życie....mimo, że czasami uciekam w takie miejsca to jednak....wracam chętnie do miasta....pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne drzwi! Też chcę takie! :DDDD
  Podobnie jak Go i Rado ugrzęzłabym tutaj na dni kilka :D
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 8. wiatrak ,wiatrak panie dzieju to cos co bym chciala miec. aha te roslinki zielone na zdjecu to mi przypominaja cos,pokzauja u nas w tele czesto,bardzo podobne hahahah

  OdpowiedzUsuń
 9. herbatka miętowa25 czerwca 2011 09:11

  Ja bym juz spakowała walizki i przeniosła sie do takiego drewnianego domku.
  Pozrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 10. Ależ Ty się Monia po tym świecie rozbijasz a w Szczecinie nadal Cię nie widać:-) POzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też bardzo lubię skanseny i stare kościoły. Piękne fotografie! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mona- niesamowite miejsce! Pięknie, inspirująco, styl wiejski w najlepszym wydaniu! Uwielbiam takie klimaty. Dziękuję Ci za ten fotoreportaż;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...